Rövid ismertetés:
Az előadáson az internetes távoktatásban rejlő lehetőségekről, s ezek kiaknázásának előfeltételeiről lesz szó. Áttekintjük az ILIAS keretrendszer szolgáltatásait és az új tanulási környezet kihívásait - felhasználói és szolgáltatói oldalról egyaránt. Az új módszertanra való áttérés és a rendszer működésének intézményi összehangolása kapcsán kitérünk a mentorok és tutorok újszerű feladataira, a mentor/tutor képzés szükségességére, alapul véve a mentorálás és tutorálás immár több éves tapasztalatait a GDF-en.
Rövid ismertetés:
- A tesztek szerepe a távoktatási módszertanban
- Kérdésgyűjtemény, kérdésfajták ismertetése, gyakorlati munkát segítő konvenciók
- Tesztfajták (önértékelő, ellenőrző, on-line vizsga), teszt összeállítása
- On-line vizsgáztatás és tapasztalatai a GDF ILIAS-ban
Kulcsszavak: Twinning projekt, E-learning, innovatív oktatási forma, kilenc tananyag, vezetéselmélet, kompetencia alapú rendészeti vezetőképzés, tananyag-tesztelés, eredmények és lehetőségek
Rövid leírás:
- Az intézményben az „e-learning” bevezetése érdekében tett lépések
- COEDU és ILIAS, mint a lehetséges eszközök
- COEDU fejlesztések, eredmények - ILIAS fejlesztések
- A „Kényszerítő eszközök alkalmazása a rendőri munkában” e-learninges tananyag fejlesztési eredményei és tesztelésének állapota
- További lépések az elektronikus tananyagok bevezetésére
- Az e-learning keretrendszerek egyéb alkalmazási lehetőségei
Rövid leírás:
Az előadás 20 percben bemutatja egy, a biztonsági okmányokkal foglalkozó "E" tananyag tanulók által történő használatának, tesztelésének folyamatát, eredményeit, a továbblépés lehetséges irányait és a tananyag bevezetésének minőségirányítási kérdéseit. Kiemelten foglalkozik az előadás azokkal a technikai kérdésekkel, amelyek gátjai vagy előnyei egy szervezet "E" alapú oktatásának.
Szőke Zoltán: Távoktatási modell a Szolnoki Főiskolán - egy ILIAS-ra alapozott kísérlet tanulságai
Szolnoki Főiskola, szoke@szolf.hu
http://193.225.111.162/ilias3/
Rövid leírás:
A Szolnoki Főiskolán 2005-ben, az intézmény könyvtárának infrastruktúrájára (mint dokumentumbázis) és humán erőforrásaira (képzésszervező tutorok) alapozva, kísérleti jelleggel egy szakon kezdődött meg az e-learning bevezetése. A kedvező visszajelzések alapján ma már 3 szakon, egyre bővülő létszámmal folyik a képzés.
Rövid leírás:
Az USA által 1997-ben elindított Advanced Distributed Learning (ADL) kezdeményezés célja a legkorszerűbb technológiai eszközök és tartalomfejlesztési eljárások, szabványok felhasználásával egy olyan web-alapú tanulási környezetet kialakítása volt, melyben a tananyag egy világméretű elosztott tudásbázisból a tanuló személyére szabottan kerül kialakításra. A NATO tagországokon kívül a Békepartnerség (Partnership for Peace - PfP) kezdeményezésben résztvevő országok oktatási intézményei is bekapcsolódtak az oktatási környezet és a tananyagok kialakításába, fejlesztésébe. A Békepartnerség keretében működő Védelmi Akadémiák és Biztonsági Tanulmányok Intézetének Konzorciuma (PfP Consortium of Defense Academies and Security Studies Institutes) jelenleg 46 ország több mint 350 egyetemét, kutató intézetét és kiképző központját fogja össze. A Konzorcium az ILIAS rendszert használja, nyitott elektronikus tanfolyamaikra az Interneten bárki jelentkezhet. A Konzorcium folyamatosan fejleszti tanfolyam-kínálatát és web-alapú távoktatási rendszerét, távlati célkitűzése az egységes online védelmi egyetem, a Virtuális Védelmi Akadémia kialakítása.